Інтерв’ю сайту «Сьогодні»: IT галузь після карантину

Інтерв’ю сайту «Сьогодні»: IT галузь після карантину

Сайт «Сьогодні» зібрав думки експертів з економіки, політології, культури та IT, щоб дізнатись їх прогнози щодо наслідків карантину для цих галузей в Україні та отримати практичні поради, як пережити цей період максимально безболісно.

Висловити експертну думку видання запросило заступника директора ДП ІНФОТЕХ з питань виробництва - Ігоря Городецького. Він вважає, що безпосередньо для сфери IT карантин навряд чи спричинить які-небудь суттєві зміни, адже створення продукту не потребує унікальних або дорогих основних засобів виробництва. Практично будь-який робітник сфери має матеріальну та фінансову можливість обладнати собі робоче місце в домашніх умовах.

Тим не менш цілком можливо, що малий та середній бізнес відчують наслідки карантину у своїй діяльності. І перш за все через проблему організації віддаленої роботи своїх бек-офісів. Причиною є відсутність на підприємствах програмних та апаратних засобів, які змогли б повністю автоматизувати взаємодію всіх учасників головних бізнес-процесів.

Аналізуючи можливі варіанти виходу із ситуації для тих, хто опинився у зоні ризику, Ігор Городецький зробив наступні висновки:

"Зважаючи на прогнози світової медицини про те, що восени ми знову можемо зіткнутись зі вторинною біологічною загрозою, я вважаю, що бізнес намагатиметься врахувати сумний досвід і зосередить свої зусилля на тому, щоб дати можливість кожному співробітнику, який використовує у своїй роботі комп’ютер, працювати однаково продуктивно вдома та в офісі. Тут може бути два основних шляхи розвитку подій: перехід до хмарних технологій або створення власної інфраструктури. А це означає, що на ринку зросте попит на послуги ррізноманітних хмарних сервісів – від послуг зберігання інформації до надання програмних сервісів управління задачами, фінансовими та матеріальними ресурсами. Тим, хто не довіряє «хмарам», доведеться розщедритися на додаткове мережеве та серверне обладнання, а також на програмне забезпечення для автоматизації процесів повністю безпаперового документообігу, контролю виконання (тайм-менеджмент), моніторингу стану процесів та підтримки віддалених користувачів. Звідси ще одне припущення: на ринку праці можуть стати більш затребуваними системні адміністратори».

Посилання на першоджерело (розділ «Бізнес»)

Iнформувати вас про змiни та оновлення?
Введіть вірний Email

Ми обіцяємо не засмічувати вашу скриньку спамом та поважати вашу конфіденційність!